Benefiční představení Žižkovského divadla Járy Cimrmana pro Gymnázium Karla Čapka Dobříš

letadlo

Dobříšská honorace se fotografuje před letounem Včela 1. Prototyp sestrojil český konstruktér a vynálezce Jára Cimrman pro sledování migrace včel při opylování polností knížete Colloredo-Mansfelda. Plány letounu odeslal Cimrman roku 1913 ke konzultaci svému příteli Reinholdu Platzovi. Z důvodu své šetrnosti neodeslal zásilku doporučeně a více ji nesledoval. Platz podle těchto schémat sestrojil letoun Fokker DR7, jeden z nejlepších německých stíhacích letounů první světové války. Cimrman je na fotografii zachycen s tehdy jednadvacetiletým Karlem Čapkem při debatě u směrového kormidla letounu. Bohužel dvojici na snímku zakrývá svým pláštěm hoteliér František Heinz.

Fotografie byla pořízena 30. dubna 1911 v místech, kde bylo později postaveno dobříšské gymnázium.

ZDJC GKČD

Hlavní sponzor akce

WOTAN invest a.s.

Partneři benefice

Osobní účet ERA Bobcat Doosan Dobříš Energon Dobříš Nakladatelství FRAUS Vinicola Břeclav, dovozce kvalitních vín encyklopedie Universum CK Nykar specialista na ostrov Cres CD studio Dobříš

 

Vybrali jsme: 431 300 Kč

Jedná se součet výtěžků z darů jednotlivců, firem i sponzorských smluv. Jedná se o čistý výtěžek, v částce není započítána hodnota věcných darů. Náklady na uspořádání benefice byly hrazeny z jiných zdrojů. Veškerý výtěžek bude použit k opravě budovy školy. Děkujeme!

plakát

Žižkovské divadlo Járy Cimrmana
ve spolupráci s Gymnáziem Karla Čapka, Dobříš
uvádí

u příležitosti 100. výročí přistání Járy Cimrmana
na louce za dívčí školou v Dobříši pořad

BENEFICE JÁRY PRO KARLA

s uvedením Cimrmanova dramatického kšaftu
České nebe v podání ŽDJC

30. dubna 2011 od 19 hod
v Divadle Antonína Dvořáka Příbram


Veškerý výtěžek představení bude věnován
Gymnáziu Karla Čapka, Dobříš

admin